Oesn 2019 1/6 Lindesberg

Viktklasser

Resultat

Pool 13 (6)
1.Alessio KOLLER4/JJC Weinfelden
2.Carl GUSTAFSSON2/Frövi Judo
3.Simon OLSSON4/Staffanstorps Judoklubb
4.Lucas KÄPPELI4/JC Uster
5.Joel HELLSTEN4/Frovi
6.Flavio SERRATORE4/JC Wohlen
Pool 14 (6)
1.Tuomas VENALAINEN5 IV/Finland
2.Ludwig RÖSSELHARTH5/IK Södra
3.Michael STILWELL5/Rushjudo
4.Rasmus PETTERSSON5/Frövi Judo
5.Leo TELLANDER5/IK Södra
6.Ville LÖNNQVIST5/Finland
Pool 15 (6)
1.Mikko NISKANEN3/Finland
2.Raphael BOPPART3/JC Wohlen
3.Thomas HAMLET3/IKVM
4.Thomas SCHEPEN3/SNJF
5.Kristian SALIN3/Finland
6.Jesper RISTIMÄKI3/Finland
Pool 16 (6)
1.Fumiya FUKUDA1 a 2/Japan
2.Yusho TAKABE2/Japan
3.Ville MATIKAINEN2/Finland
4.Akseli NÄRVÄNEN2/Finland
5.Paul AKAGBOBI1/Frövi Judo
Pool 17 (4)
1.Damian SCHOONHOVEN2/SNJF
2.Joona KAUKONEN2/Finland
3.Alex SALO3/Staffanstorps Judoklubb
4.Marc BLEIKER3/JC Wohlen
Pool 18 (5)
1.Andreas OSKARSSON4/IKVM
2.Eivind FLADVAD4/Trondheim Judokwai
3.Ola LARSSON4/IKVM
4.Luca LEUTWYLER4/JJC Weinfelden
5.Kevin HUTTER4/JC Rheintal
Pool 19 (8)
1.Christian JOHANSSON3/IK Södra
2.Jurgen MOOLENAAR3/SNJF
3.Jesper JOHANSSON3/Landvetter Judoklubb
3.William JAMES3/Westcroft (Nork) Judo
Pool 20 (6)
1.Martin HOBERG4/Staffanstorps Judoklubb
2.Matthijs SCHRAMA4/SNJF
3.Elmo SUURKUUKKA4/Finland
4.Paul PHILLIPS4/Rushjudo
5.Adam BERG4/IKVM
6.Johan CARLSSON4/Staffanstorps Judoklubb
Pool 21 (4)
1.Matti HEINO2/Finland
2.Mitchell SCHOONHOVEN2/SNJF
3.Fabian SMIT2/SNJF
4.Markus VAINIO2/Finland
Pool 22 (5)
1.Jusa JOKINIEMI2/Finland
2.Daniel ANGLEN2/Ik Sodra
3.Jonas KARLSSON/Frövi Judo
4.David SKOGSBERG2/Gävle JC
5.Ilpo LAUTALA2/Finland
Pool 23 (4)
1.Philipp GEHRI5/JC Uster
2.Matthew BOLTON5/Rushjudo
3.Dominik REICHARD5/JC Rheintal
4.Benno WITTE5/JJC Weinfelden
Pool 24 (4)
1.wille LAHDENPERA3/Finland
2.Loïc BERGER3/JKC La Ch de F.
3.Petri HUUSKONEN3/Finland
4.Erik WEYAND3/Aland
Pool 25 (5)
1.Yutaka KOIZUMI4/Japan
2.Teemu PARTANEN4/Finland
3.Mulle NEGASH4/Staffanstorps Judoklubb
4.Graham LIGHT4/Rushjudo
5.Harry REFUSM4/Rushjudo
Pool 26 (6)
1.Giovanni FELTER4/SNJF
2.Toni RENNOLA4/Finland
3.Janne PIRHONEN4/Finland
4.Christan ELFORD4/Rushjudo
5.Stefan RUDHEDEN4/Ik Södra
6.Paul GARNHAM4/Rushjudo
Pool 27 (6)
1.Jonathan GRAN3/IK Södra
2.Riccy ROGENMOSER3/JJC Weinfelden
3.Jonathan NYMAN3/Staffanstorps Judoklubb
4.Toni PYLKKANEN3/Finland
5.John BJÖRKLUND3/Kumla kampsport
6.Henri HILTUNEN3/Finland
Pool 28 (4)
1.Matthijs VAN MANEN5/SNJF
2.Matthew SAYERS5/Rushjudo
3.Erno /Ik Sodra
4.Dick /Ik Sodra
Pool 29 (2)
1.Douglas BLACKADDER/Vasteras
2.Nicklas HOLMSTRÖM/Ik Sodra
Pool 30 (3)
1.Stuart JACKMAN/GBR
2.Mick BELTMAN/Toradoshi
3.Ryan GOOS/SNJF